Cześć, miło Cię widzieć!
Przyznaję, ostatnio niewiele się tutaj dzieje, bo byłam mocno skoncentrowana na pisaniu i wydawaniu mojej debiutanckiej powieści. Chodzi o „Nie rdzewieje”. Jak pisze Wydawnictwo Książnica, dzięki któremu zadebiutowałam jako pisarka, to „niezwykle czuły, błyskotliwy i zabawny głos pokolenia obecnych 30-latków LGBT+, ale też wszystkich, którzy próbują się odnaleźć w rzeczywistości, określić siebie i uczucia, które codziennie im towarzyszą”. Jeśli dzięki lekturze powieści chcecie przenieść się do Sosnowca, na Górny Śląsk i do świata wewnętrznego mojej głównej bohaterki, książkę można zamówić m.in. w Empiku, zapraszam serdecznie: https://bit.ly/nierdzewieje.
A czym się zajmuję poza wkraczaniem z hukiem do świata polskiej literatury? Piszę o miastach i o tym, co w nich piękne i nieoczywiste. O prawach człowieka, bo działałam na rzecz tych praw. O psychologii, bo się zajmuję nią zawodowo. Fotografuję street art, modernę i manifestacje. Jestem wyznawczynią minimalizmu, fanką podróży w pojedynkę (choć od pandemii te podróże w pojedynkę często kończą się na wycieczce do Biedry). Jestem też koneserką brzydkich miast (Ryga zdecydowanie wygrywa z Bytomiem!). Wychowałam się na Naomi Klein i Marcelu Prouście, ale Pudelkiem też nie pogardzę. Pochodzę trochę ze Śląska, trochę z Sosnowca, a przez ostatnią dekadę – z Warszawy.
Co znajdziesz na blogu?
Przede wszystkim – przewodniki. Zapraszam do zwiedzania Rumunii, również w kinie i literaturze. Coś czuję, że przekonacie się do brzydkiej ponoć Podgoricy i odkryjecie alternatywne miejscówki w Albanii. Macedonia – która obecnie jest już Północną Macedonią – też ma wiele uroku.
Od czasu do czasu piszę też o psychologii w pięciu smakach – i w kinie, i w codziennym życiu. Bliskie są mi tematy aktywistyczne, queerowe wpisy znajdziecie więc tu. Zawodowo, psychologicznie i naukowo znajdziecie mnie na mojej stronie autorskiej MalgorzataPawlak.pl
Masz pytania? Pomysły na wspólne działania? Propozycję współpracy? A może po prostu chcesz się czymś podzielić? Zapraszam do kontaktu: Facebook // Instagram // gochapawlak [at] yahoo.com // +48 508 471 510.
Do napisania, przeczytania albo do usłyszenia!